Wsparcie przeniesiania zakupów/produkcji do Azji

Wsparcie przeniesiania zakupów/produkcji do Azji

Bardzo często w swojej praktyce spotykaliśmy się z prośbami o pomoc w kwestii zakupu tańszych materiałów lub wykonaniu tańszej produkcji w Chinach. Trend ten bowiem dominuje już od ponad 10 lat a jednak są z nim problemy… Dlaczego...?

Pierwszym i najważniejszym powodem są różnice kulturowe, podświadomie oczekujemy że wszyscy będą myśleć i postrzegać zagadnienia tak jak my…

Drugą kwestią jest dobór odpowiedniego partnera który nawet w kulturze Azjatyckiej jest dość mocno zróżnicowany i wymaga zupełnie innego podejścia.

Trzecim natomiast, bardzo istotnym powodem jest nadmierny optymizm w sukces i korzyści płynące z Azjatyckich relacji. Może to nie handlowe, ale szczerze informujemy naszych klientów o zagrożeniach i realnych korzyściach jakie może ono przynieść.

Dokonujemy rzetelnej analizy sytuacji, prowadzimy wspólnie selekcję partnerów, przeprowadzamy audyty fabryk, partnerów na miejscu, doradzamy jak utrzymywać i rozwijać dobre relacje z potencjalnym dostawcą. Pilnujemy jakości bieżących dostaw przed wysyłką.

Oczywiście z racji, iż każdy projekt jest inny, prosimy o kontakt i ewentualne zapytania. Nasza oferta w tej usłudze zawsze jest profilowana pod konkretne potrzeby.